Ogłoszenia Biura Nieruchomości, Wrocław, ul. Ruska 22 - WGN

1 ofert


Dom bliźniak na wynajem Domasław
Data dodania: ponad 14 dni temu
Państwo: Polska
Miasto: Domasław
Liczba pokoi: 5
Metraż: 118.5m²
Oferta WD041-15731
Cena 7 000 zł
cena / m² 59 zł

Szukasz nieruchomości w tej okolicy?

Zapisz się na powiadomienia spełniające Twoje kryteria

wgn

Domy na wynajem stanowią niszę, która w niewielkim stopniu wkomponowuje się w cały rynek nieruchomości przeznaczonych na wynajem. Największą popularnością na rynku najmu w Polsce cieszą się z pewnością różnego rodzaju mieszkania, biura, czy magazyny. Wiąże się to przede wszystkim z tym, że ich oferta jest skierowana do szerokiego grona odbiorców, czy przedsiębiorców prowadzących dzialalność gospodarczą. Natomiast domy na wynajem stanowią mały procent całości tego rynku i dlatego gdy tylko się pojawią ich ogłoszenia to bardzo szybko znajdują najemcę.

Domy na wynajem - specyfika polskiego rynku

Dom na wynajem czy kupno? W dziedzinie nieruchomości zdecydowanie najbardziej rozwinięty w Polsce jest rynek ich kupna-sprzedaży. Rynek najmu plasuje się na zdecydowanie gorszej pozycji. Wiąże się to głównie z tym, że Polaków, w przeciwieństwie do mieszkańców innych krajów europejskich charakteryzuje dosyć silne dążenie do posiadania jakichś nieruchomości na własność. Co więcej, dominującym elementem polskiego rynku najmu jest wynajem mieszkań, a nie domów (ich ofert jest aż 5 razy mniej niż ofert wynajmu mieszkań). Jednakże, wbrew pozorom domy na wynajem cieszą się stosunkowo dużą popularnością, w związku z tym, że ich ceny są zazwyczaj zdecydowanie korzystniejsze niż ceny wynajmu mieszkań. Pomimo tego, zjawisko wynajmu domów na terenie Polski, wciąż nie jest powszechne, a ofert tego rodzaju jest najwięcej w okolicach największych, polskich aglomeracji miejskich.

Kto poszukuje domów na wynajem?

Najemcy mieszkań lub domów najczęściej prowadzą wędrowny tryb życia, i decydując się na wynajem, wiedzą, że za kilka lat będą się przeprowadzać, zmieniając miasto, a być może nawet kraj swojego pobytu. Taki tryb życia bardzo często prowadzą, np. mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, czy Niemiec. Jednak w Polsce wciąż takie zjawisko jednak nie jest tak znaczące jak w krajach europy zachodniej czy Ameryki Północnej. Jednym z głównych kryteriów, którym kierują się najemcy w Polsce jest cena, jaką proponują właściciele danego lokum. Drugą kwestią jest standard, dlatego też właściciele domów lub mieszkań na wynajem coraz częściej inwestują więcej w swoją nieruchomość, aby być bardziej konkurencyjnym na rynku i móc zaproponować swoim potencjalnym najemcom nieco wyższą cenę wynajmu. Domy na wynajem najczęściej mają większą powierzchnię użytkową, niż standardowe mieszkania. Co za tym idzie w podobnej cenie można wynająć zdecydowanie większy dom, który pomieści więcej lokatorów, niż proporcjonalne do niego cenowo mieszkanie. Osiedla domów jednorodzinnych zazwyczaj są położone w dzielnicach znacznie odleglejszych od miejsca pracy, szkoły czy uczelni niż mieszkanie. Za to domy to najczęściej bliskość lasów, parków i różnego rodzaju innych pięknych okoliczności przyrody. Ponadto przez wzgląd na wielkość, piękną lokalizację i bardzo często przydomowy ogródek, z którego możemy korzystać, dom stanowi wspaniałe miejsce do organizowania różnego rodzaju imprez rodzinnych, spotkań biznesowych i innych.Zarówno, w trakcie poszukiwania lokum na wynajem, jak też chęci znalezienie najemcy do naszego domu warto skorzystać z usług doświadczonych pośredników. W ten sposób nie będziemy się musieli sami troszczyć o zachowanie wszelkich formalności, związanych z wynajmem i będziemy mieli gwarancję szybkiego znalezienia najemcy i prowadzenia bezpiecznego wynajmu.

Domy na wynajem: mazowieckie, czy pomorskie? Jaką lokalizację wybrać?

Gdzie można znaleźć najwięcej ofert najmu domów? Mazowieckie jest największym polskim województwem, które kusi swoich potencjalnych mieszkańców zarówno atrakcjami, jakie zapewniają duże miasta, jak i urokiem, który jest charakterystyczny dla kameralnych miejscowości. Na czele ze stolicą Polski – Warszawą stanowi miejsce o ogromnym rynku zbytu dóbr i usług, przyciągającym różnego rodzaju specjalistów z terenu całej Polski, a nawet z całego świata. Jednakże wielu z nich nie chce przeprowadzać się tutaj na stałe, w związku z czym szukają domu na wynajem, aby móc się tutaj zatrzymać razem ze swoją całą rodziną. Co za tym idzie jest to miejsce, w którym rynek zbytu nieruchomości w postaci domów, przeznaczonych na wynajem jest stosunkowo duży. Przy czym niestety tych, którzy zastanawiają się nad wynajmem domów bardzo często odrzucają ich ceny, a szczególnie lokalizacje. Bowiem, domy w przeciwieństwie do mieszkań zazwyczaj są położone na obrzeżach lub nawet na przedmieściach Warszawy. Takie położenie znacząco utrudnia ludziom dojazd do pracy, czy szkoły. Tym samym nie każdy, kto szuka nieruchomości na wynajem zdecyduje się akurat na wynajem domu. Z pewnością największe skupisko różnego rodzaju ofert wynajmu domów znajdziemy w najbliższej okolicy dużych aglomeracji miejskich, takich jak Warszawa czy Trójmiasto. W tych właśnie miejscach istnieje równocześnie największy popyt na tego rodzaju najem. Niestety ofert domów na wynajem, jest zdecydowanie mniej niż np. mieszkań, dlatego też jeśli zależy Ci na wynajęciu, jak najlepszego domu w możliwie, jak najlepszej lokalizacji powinieneś starać się łapać okazje. Jak się okazuje, tego rodzaju oferty potrafią znikać z rynku niemalże, jak „ciepłe bułeczki”. O atrakcyjności danej okolicy, jako dobrego miejsca na wynajem naszej nieruchomości decyduje między innymi ilość ofert pracy i infrastruktura miejska. Tym samym zdecydowanie więcej potencjalnych najemców będzie miał ten, kto będzie szukał kogoś na wynajem swojego domu, położonego w centrum Warszawy, niż tego, który jest umiejscowiony w małej wiosce w odległości 100 km od Warszawy. Takie kwestie są oczywiste. Dodatkowo dużo większe szanse zdobycia najemców i osiągnięcia znacznie wyższej ceny najmu będzie miał ten, którego nieruchomość będzie znajdowała się np. w pobliżu stacji metra. Obok komunikacji i kwestii, takich jak bliskość metra niezmiernie istotne jest także położenie dużych centrów handlowych, szkół i uczelni państwowych oraz innych punktów, takich które są np. atrakcyjne turystycznie.

Co się bardziej opłaca – wynajem długo- czy krótkoterminowy?

Wynajem długoterminowy z pewnością jest korzystniejszy dla wszystkich tych, którzy nie mają czasu, ani możliwości zbyt często zajmować się wynajmowaną przez siebie powierzchnią. Jednakże w wielu przypadkach, aby móc w ogóle wynająć dom trzeba zaproponować swoim potencjalnym najemcom także możliwość wynajmu krótkoterminowego. Przy czym największą popularność ma wynajem krótkoterminowy w miejscach, które są w jakiś sposób atrakcyjne turystycznie i do których przyjeżdża wielu zwiedzających. Niektórzy z nich, zwłaszcza Ci, którzy organizują duże, wspólne rodzinne wyjazdy będą chcieli zatrzymać się nie w hotelu, ani nawet mieszkaniu, a właśnie w domu. Takie rozwiązanie będzie bowiem dla nich korzystniejsze pod wieloma różnymi względami.Jednakże, aby udało się nam być konkurencyjnym wobec choćby licznych ofert pobliskich hotelarzy, decydując się na wynajem krótkoterminowy trzeba pamiętać o spełnieniu kilku podstawowych warunków. Pierwszą i najważniejszą z nich jest lokalizacja miejsca, które chcemy wynająć. Bowiem, żaden wynajem krótkoterminowy nie będzie miał sensu, jeżeli będziemy chcieli wynająć dom, który jest położony daleko od wszystkich najlepszych atrakcji turystycznych danej miejscowości. Zatem, to czy bardziej opłaca się wynajmować dom długo- czy krótkoterminowo zależy głównie od tego, w jakiej lokalizacji mieści się nieruchomość, którą chcemy wynająć i jak dużo turystów rokrocznie przyjeżdża do naszego miasta.

Po pierwsze: bezpieczeństwo!

Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie, zawieranych przez nas transakcji najmu, niezależnie czy jesteśmy najemcą, czy też osobą wynajmującą powinniśmy przede wszystkim podejść do tego tematu bardzo spokojnie. Z perspektywy najemcy na początku należy ustalić rozsądną kwotę, pobieranego przez nas czynszu. Kwota, którą uda nam się osiągnąć z wynajmu powinna stanowić jakiś niewielki procent zwrotu z naszej inwestycji w daną nieruchomość. Aby to zrobić trzeba dokonać porównania naszego lokum z podobnymi ofertami tego rodzaju na rynku. Jednakże nie można opierać się tylko na tym, gdyż bardzo często wynajmujący później negocjują ceny wynajmu, przez co faktyczne stawki są najczęściej nieco niższe. Dobry przelicznik stanowi określenie wartości rynkowej danej nieruchomości i podzielenie jej przez 240 miesięcy (daje to zwrot ceny danej nieruchomości w przeciągu 20 najbliższych lat). Dla przykładu, jeśli wartość danej nieruchomości obliczymy na pół miliona złotych, miesięczny koszt czynszu powinien wynosić około 2100 złotych.Niniejsze kwoty mogą wydawać się nieadekwatne do wysokości poniesionych inwestycji, jednak ustalenie czynszu na nieco niższym poziomie niż u konkurencji może nam się naprawdę opłacić. Niższa cena da nam przede wszystkim szybszy odzew na naszą ofertę. Co więcej wynajmujący, znając ceny na rynku będzie miał świadomość tego, że znalazł tańszą ofertę, może być zatem mniej skory do jej targowania. W efekcie możemy uzyskać podobną cenę za wynajem, co inni właściciele domów w naszej okolicy wraz z gwarancją, że uda nam się stosunkowo szybko znaleźć chętnego na wynajem. Jednak, czy w wynajmowaniu domu chodzi tylko o to, aby jak najszybciej znaleźć kogoś, kto zajmie nasz dom? Jak się okazuje wcale nie, gdyż również istotne, co zadbanie o nasze interesy i stałe wpływy jest zadbanie o nasze bezpieczeństwo. Zatem najemca powinien także skrupulatnie dokonać wyboru osoby, która będzie wynajmowała jego lokum. Bowiem, to właśnie sam właściciel danej nieruchomości musi zadbać o to, aby chronić swój własny interes.

Niższa cena gwarantem korzyści

Z kolei niższa, oferowana przez nas cena wynajmu daje także szereg innych korzyści, a w tym między innymi to, że dom uda się wynająć stosunkowo szybko, nie tracąc zbędnego czasu oraz pieniędzy za wynajem przez okres, gdy dom stoi pusty. Najemca, zdając sobie sprawę z tego, że znalazł naprawdę dobrą ofertę wynajmu nie będzie starał się znaleźć innej oferty przez okres trwania najmu, ponieważ nie będzie to dla niego opłacalne. Właściciel nie poniesie również żadnych dodatkowych kosztów za częste poszukiwanie nowych lokatorów, związanych z wynajmem pośredników bądź remontami wynajmowanego lokalu. Właściciel może wybierać pośród szeregu ofert najmu, gdyż potencjalni najemcy kuszeni niską ceną wynajmu będą licznie się zgłaszać i przedstawiać mu swoje oferty.

W związku z tym, jeśli decydujesz się na wynajem swojego domu musisz pamiętać o tym, aby przede wszystkim sobie zapewnić bezpieczeństwo. Najprościej będzie Ci to wszystko zrobić, korzystając przy tym z oferty sprawdzonego biura podróży i pośrednika, który pomoże Ci jak najlepiej pokierować Twoją sprawą.

Co można zrobić, aby przyciągnąć najemców?

Konkurencja na rynku najmu w Polsce jest coraz większa. Wiąże się to szczególnie z tym, że coraz więcej najemców zwraca uwagę nie tylko na cenę wynajmu, ale również na jego atrakcyjność. Chodzi tutaj nie tylko o jak najlepszą lokalizację, ale także o aranżację pomieszczeń, które chcą wynająć. Jak się okazuje, jeśli zainwestujemy i nasza nieruchomość zostanie przez nas odpowiednio zaaranżowana znacząco wzrośnie atrakcyjność naszego domu w oczach jego potencjalnych najemców. Co więcej dobrze zaaranżowana nieruchomość zapewni bezpieczeństwo, mieszkającym w niej ludziom i jak największą funkcjonalność jej użytkowania. Jeśli natomiast, nie widzimy odzewu na naszą ofertę wynajmu długoterminowego możemy również pomyśleć o opcji wynajmu krótkoterminowego. Być może właśnie to sprawi, że posiadana przez nas nieruchomość w końcu zacznie na siebie zarabiać. Z pewnością jest to dosyć interesująca alternatywa, którą warto rozważyć, jeżeli już kolejny miesiąc czekamy na znalezienie kogoś, kto zainteresuje się naszą ofertą najmu.

Gdzie szukać najatrakcyjniejszych ofert wynajmu domu w Polsce?

Jeśli chcemy wynająć dom i zależy nam na bezpieczeństwie transakcji oraz możliwie jak najlepszej cenie wynajmu powinniśmy zgłosić się w tym celu do sprawdzonego biura nieruchomości. Podobnie, jeśli szukamy pośrednika, który pomoże nam w znalezieniu lokatorów powinniśmy korzystać z usług jedynie renomowanych, działających od lat na polskim rynku biur nieruchomości. Tego rodzaju usługi oferuje między innymi WGN (Wielka Giełda Nieruchomości). Na stronie internetowej tego biura nieruchomości można odnaleźć różne interesujące domy na wynajem z różnych części Polski, także w okolicy jej największych miast. Co więcej, strona daje możliwość dopasowania interesującej Cię oferty nieruchomości w oparciu o takie informacje, jak jej typ (dom, czy mieszkanie), powierzchnia, ilość pomieszczeń oraz cena jej wynajmu. Dzięki temu nie trzeba przeglądać pośród szeregu różnego rodzaju, znajdujących się na niej ofert, a precyzując nasze wymagania od razu skupić się tylko na kilku bądź kilkunastu tych, które będą dla nas najlepsze.

WGN to bez wątpienia największy w Polsce koncern obrotu nieruchomościami, na stronie którego możemy także znaleźć i skorzystać z licznych porad i artykułów, bogatych w informacje, które mogą okazać się dla nas przydatne przy podejmowaniu decyzji o wynajmie danego domu. Ponadto, decydując się na wybór jednej z ofert, zamieszczonych na portalu możemy mieć 100% pewność, że jest ona rzetelna i prawdziwa. Jak się okazuje gwarancja zapewnienia bezpieczeństwa wobec wynajmu domu powinna być szczególnie istotna dla jego właściciela. Wynajmujący posiada już bowiem ochronę w postaci aktualnych przepisów prawnych, natomiast w odniesieniu do właściciela danej, wynajmowanej nieruchomości wciąż nie są one do końca doprecyzowane.

Podsumowując, jeśli decydujesz się na wynajem, niezależnie czy jesteś najemcą, czy wynajmującym powinieneś zgłosić się do WGN. Największa w Polsce giełda nieruchomości to bowiem gwarancja wszystkiego, co najlepsze w tej dziedzinie. Zapraszamy!

 

Oceń nasz serwis

średnia ocen: 4,5

Ten serwis korzysta z mechanizmów cookies (ciasteczka)

| Polityka Cookies